Hra

8. dubna 2012 v 18:03 | Red Girl |  Angry Birds
HRA :
Příběh začíná krádeží ptačích vajec v nestřežené chvíli. Ptáci (a s nimi i hráč) se dozví, že viníkem jsou zelená prasata. Ptáci se rozzuří (odtud název hry) a snaží se dostat svá vejce zpět. V průběhu hry se snaha získat zpět svá nenarozená mláďata mění spíše ve snahu pomstít se prasatům-zlodějům.
Na počátku má hráč k dispozici pouze jediný, základní druh ptáka. Jak hráč postupuje dále, získává nové druhy, každý s jinou schopností. V současné době je v základní verzi hry k dispozici osm druhů ptáků: základní červený (v podstatě maskot hry, nemá žádnou speciální schopnost), žlutý (se schopností zrychlit za letu), modrý (je schopen se za letu rozdělit se na tři menší modré ptáky), černý (po dopadu vybouchne), bílý (může shodit bombu ve tvaru vejce) , velký červený (je schopen zničit velkou část konstrukce), zelený (dokáže se vracet jako bumerang) a oranžový (po dopadu se nafoukne jako balón). Každý druh ptáků má určitou specializaci - např. modrý je účinný proti konstrukcím z ledu, zatímco černý efektivně ničí kostky z betonu. V kapitole Ham em high přibyla navíc možnost zakoupit si speciálního ptáka - tzv. Mighty Eagle. Jedná se o obrovského orla, který dokáže zničit celý level, ale hráč nedostane hvězdy.
Také prasata mají určitou typologii. Při postupu ve hře se hráč setká se základními zelenými prasaty, prasaty v helmách, kovbojskými prasaty a dalšími. Na konci každé skupiny úrovní (každého "světa") čeká na hráče tzv. boss, "náčelník" daného kmene prasat, ten je označen zlatou korunou. Každá úroveň má přednastavený počet ptáků a jejich pořadí; pokud se hráči podaří zničit všechna prasata daným počtem ptáků, postupuje do další úrovně.
Prasata byla vybrána proto, že v době vývoje hry byla v plném proudu epidemie "prasečí chřipky " (což je i důvod jejich podivného zbarvení).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama