Pomsta

10. ledna 2012 v 15:51 | Red Girl
Dívenka Megan Meier z Dar­den­ne Prairie v americkém Missouri byla společenská, milovala plavání, měla spoustu koníčků - ale bohužel také diagnózu deprese. Jako mnoho dívek v jejím věku trpěla utkvělou představou, že je nesnesitel­ně tlustá.
A tak rodiče Megan v osmé třídě přehlásili do školy, která měla striktní příkaz chodit ve školní uniformě a ještě striktnější zákaz make-upu a šperků. Věřili, že v tomhle prostředí se problé­my jejich dcery, která byla hromádkou mindráků, nebudou zhoršovat. A trefili se.

Hra na city

Brzy po začátku školního ro­ku byla Megan jako vyměně­ná. Smála se a její nadváha jí najednou nepřipadala nijak tragická. Sebevědomí jí však nespravil přísný školní řád, ale šestnáctiletý Josh Evans, se kterým začala chatovat na serveru MySpace. Zahrnoval Megan lichotkami a ona si začala věřit.
Nadšeně ukazovala jeho fotku ve třídě a ne­mohla se dočkat konce školy. Hned běžela domů k počíta­či, aby si přečetla další zprá­vu od Joshe. Po měsíci ale idylka rázem skončila. 15. října 2006 Megan ve své schránce nenašla vyznání lá­sky, ale hrubé zprávy typu: Už se s tebou nechci kamarádit, slyšel jsem, že jsi odpor­ná.
Pro Megan to bylo zdr­cující, na takový šok nebyla labilní dívenka připravená. Zhroutila se. Přesto neposlechla radu své matky, ať se ze serveru hned odpojí, a pře­četla si poslední nemilosrdný vzkaz: Na světě bude líp bez tebe. Za dvacet minut ji matka našla oběšenou v koupelně.

Šokující odhalení

Šest týdnů po pohřbu čekal na truchlící rodiče Tinu a Ronalda Meierovy další šok. Dozvěděli se, že Josh Evans, který dohnal jejich holčičku k tak zoufalému činu, vůbec neexistuje! Jeho identitu na internetu dokonale vytvořila dospělá, téměř padesátiletá žena Lori Drew, sousedka Meierových a matka Meganiny kamarádky Sarah.
Tato žena si za pomoci kolegů z práce celé týdny krutě zahrávala s city dospívající dívky, prý jen aby zjistila, proč se přestala kamarádit s její dcerou. Smrtící ránu, ten poslední vzkaz, jenž sebral Me­gan chuť žít, pak poslala Loři­na zaměstnankyně Ashley Grills.

Bez výčitek

Zatímco Ashley se později za své činy kála a omlouvala se, že netušila, co dělá, samotná Lori Drew žádnou lítost neprojevi­la. Necítí vinu ani podíl na smrti Megan Meier, i když moc dobře věděla o je­jích psychických problémech. Vše­ch­no byl prý jen žert.
FBI, která případ začala vyšetřovat, to naštěstí nakonec viděla jinak. V květnu 2008, více než rok po smutné události, obžaloval soud v Los Angeles Lori Drew ze spiknutí a porušová­ní pravidel serveru za účelem způsobení stresu jiné osobě. Kyberšikana, jak byl její čin nakonec klasifikován, je v USA trestná.
Za smrt nevinné dív­ky Loře hrozí až 20 let vězení. Spoluvinice Ashley Grills získala imunitu výměnou za své svědectví proti Loře. Rodiče nešťastné Megan se snad konečně dočkají spravedlnosti. Jak říká Tina Meier: "Je to stejné, jako kdyby mojí holčičce dali k hlavě pistoli..."

Na internetu se skrývá nebezpečí

Naše děti ohrožuje nový fenomén, který už dostal jméno. Kyberšikana využívá k psychickému i fyzickému teroru, zesměšňování nebo útlaku moderní vymoženosti jako internet, emaily, mobily... Děti, které čím dál víc propadají anonymnímu světu chatů, on-line her apod., se snadno stanou oběťmi!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama